service-17-3.jpg
Bezpieczna wysyłka
Profesjonalnie zapakowana
service-18-3.jpg
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
801 009 509 | +48 95 7377771
service-19-3.jpg
SYSTEM RABATOWY
Dla stałych klientów
service-20-3.jpg
CERTYFIKATY
Gwarancja najwyższej jakości


regulamin sklepu internetowego

Modna sztukateria wewnętrzna

Modna sztukateria wewnętrzna

Modna sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna jest coraz chętniej wybieranym sposobem zdobienia wnętrz i nadawania im charakteru. Wśród licznych sposobów na to, aby wyróżnić mieszkanie czy wnętrze obiektu użyteczności publicznej, sztukateria charakteryzuje się niezwykle wyrazistym efektem, który na dodatek można uzyskać w szybki i łatwy sposób.

Popularność sztukaterii to zasługa jej zalet, wśród których należy wymienić duży asortyment, niską cenę, łatwość montażu oraz obróbki. Elementy sztukaterii są lekkie, niepalne, a przede wszystkim można je malować farbami i bez problemu uczynić z nich współgrający ze ścianami element zdobniczy. Nierzadko sztukateria pozwala ukryć mankamenty ścian i różnych elementów, w tym także błędów popełnianych przez ekipy budowlane. Również uszkodzenia można łatwo pokryć sztukaterią. Przy odrobinie manualnych umiejętności można sztukaterię zamontować samodzielnie. Duży wybór elementów na pewno ułatwi dobór odpowiedniej sztukaterii do każdego rodzaju wnętrza.

 

Do jakich pomieszczeń nadaje się sztukateria wewnętrzna?

Wnętrza, w jakich może być zamontowana sztukateria mogą być bardzo różne. Niekoniecznie muszą być urządzone w stylu klasycznym. Sztukaterię można zamontować również w nowocześnie wykończonych wnętrzach. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej pasuje ona do stylów typu vintage, glamour czy nawiązujących np. do wnętrz z XIX wieku. Coraz częściej sztukateria odnajduje się także w stylu eklektycznym, loftowym czy skandynawskim.

Rodzaje sztukaterii wewnętrznej

Wybór sztukaterii do zastosowań wewnętrznych jest bardzo duży. Różnego rodzaju listwy, gzymsy, kolumny, rozety czy pilastry pozwolą nadać pomieszczeniom oryginalnego wyglądu. Wiele z nich, tak jak choćby listwy przypodłogowe, mogą się okazać przydatne, gdy pojawią się jakieś niedoskonałości architektoniczne, poza tym niezwykle estetycznie wykańczają podłogę. Często listwy sztukateryjne wykorzystuje się, aby zamaskować kable czy karnisze. Mają więc one też funkcję praktyczną.

Sztukaterii wewnętrznej używa się też, aby poprawić geometrię i wrażenia, jakie wywiera dane pomieszczenie. Listwy ścienne umieszczone w poziomie obniżają wizualnie pomieszczenie, a pionowe odwrotnie - sprawią, że sufit będzie optycznie wyżej. Często stosuje się też zdobienia okien i drzwi, dzięki czemu zarysowuje się ich kształt i przyciąga ku nim wzrok. Podobnie jest z obudowami kominkowymi, dzięki czemu można łatwo wystylizować kominek zgodnie z charakterem salonu.

Równie atrakcyjnym elementem zdobniczym są rozety, które zazwyczaj umieszcza się wokół lamp i innych punktów świetlnych.

1 komentarzy

  • Avatar
   Tomek
   lip 3, 2019

   Świetnie to wszystko wygląda!

Zostaw komentarz