service-17-3.jpg
Bezpieczna wysyłka
Profesjonalnie zapakowana
service-18-3.jpg
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
801 009 509 | +48 95 7377771
service-19-3.jpg
SYSTEM RABATOWY
Dla stałych klientów
service-20-3.jpg
CERTYFIKATY
Gwarancja najwyższej jakości


regulamin sklepu internetowego

Sztukateria elewacyjna – idealna stylizacja elewacji

Sztukateria elewacyjna – idealna stylizacja elewacji

Sztukateria elewacyjna – idealna stylizacja elewacji

Sztukateria zewnętrzna służy ozdabianiu elewacji budynków. Nadaje się do każdego rodzaju budynku, zarówno mieszkalnego, jak i obiektu użyteczności publicznej. Szeroki wybór sztukaterii na rynku powoduje, że może być użyta praktycznie w każdym przypadku, niezależnie od stylu, w jakim budynek został zaprojektowany.

Różnorodność sztukaterii zewnętrznej sprawia, że można wśród niej znaleźć elementy dla ucharakteryzowania budynku na kilkusetletni, jak i do tego, by dyskretnie i z gustem ozdobić nowoczesną bryłę. Kluczem jest tutaj odpowiedni dobór sztukaterii i odpowiednie jej zastosowanie. Dzięki ozdobieniu elewacji listwami bądź gzymsami, nawet najbardziej nijaka i nudna bryła zyska nowy wygląd i charakter.

Sztukateria elewacyjna i zalety jej zastosowania

Sztukateria jest idealnym wyjściem, gdy nie ma innego sposobu ozdobienia ścian zewnętrznych. Jest to też sposób tani, a więc niedużym kosztem można uatrakcyjnić budynek. Elementy sztukaterii są również stosunkowo łatwe w montażu. Montaż sztukaterii nie ingeruje w ścianę, a w razie zmiany koncepcji czy remontu budynku, łatwo sztukaterię zdemontować.

Sztukateria zewnętrzna - podstawowe rodzaje

Asortyment elementów składających się na sztukaterię elewacyjną jest bardzo duży. Kilka jej rodzajów można jednak uznać za podstawowe i najczęściej wykorzystywane. Są nimi np. gzymsy. Ten element pełni jednak nie tylko funkcję zdobniczą, ale też praktyczną, chroniąc elewację przed spływającą wodą. Wśród gzymsów można wyróżnić główne, balkonowe, nadokienne czy podparapetowe.

Do podkreślenia otworów okiennych i drzwi służą listwy elewacyjne, które można dostać w bardzo wielu rodzajach i łatwo dopasować do charakteru domu czy własnych preferencji. Uzupełnieniem zdobień na ścianach zewnętrznych mogą być bonie elewacyjne, które można zastosować również na narożnikach. Dopełnieniem palety podstawowej sztukaterii są wsporniki i zworniki.

Wyrafinowane elementy sztukaterii elewacyjnej

Już niedługo wśród oferty sztukaterii elewacyjnej ALMSTAD, znaleźć będzie można również bardziej wyszukane rodzaje zdobień. Należeć do nich będą m.in. pilastry, czyli miejscowe, dekoracyjne pogrubienia ścian, imitujące filary. Jeszcze bardziej charakterystyczne są kolumny. Z nimi świetnie współgrają łuki elewacyjne. Trzeba jedynie pamiętać, aby ich zastosowanie było uzasadnione, a cały projekt odzwierciedlał zasady aranżacji architektonicznej.

Sztukateria elewacyjna może być jedynie minimalnym dodatkiem nadającym charakteru budynkowi, a może też całkowicie odmienić jego wygląd i odbiór w oczach domowników, odwiedzających czy przechodniów. Ważne jest, aby projekt miał uzasadnienie, a przy tym był wykonany z elementów wysokiej jakości przy zastosowaniu wszelkich reguł fachu budowlanego.

Zostaw komentarz