service-17-3.jpg
Bezpieczna wysyłka
Profesjonalnie zapakowana
service-18-3.jpg
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
801 009 509 | +48 95 7377771
service-19-3.jpg
SYSTEM RABATOWY
Dla stałych klientów
service-20-3.jpg
CERTYFIKATY
Gwarancja najwyższej jakości


regulamin sklepu internetowego

Urban jungle - najmodniejszy trend wnętrzarski

Urban jungle - najmodniejszy trend wnętrzarski

Miasta, szczególnie te największe, to miejsca, gdzie tętni życie, gdzie najłatwiej o pracę, gdzie zarabia się dużo i jest gdzie zarobione pieniądze wydawać. Galerie handlowe, sklepy, kluby, koncerty, teatry, restauracje, imprezy sportowe i wiele innych to miejsca, do których ciągną ludzie.

Niemniej, nie brakuje osób, które po jakimś czasie zaczynają odczuwać zmęczenie szybkim tempem życia, hałasem, stresem i wszechogarniającą mieszanką asfaltu i betonu. Sporo osób decyduje się na odważny krok, jakim jest porzucenie swojego miejsca zamieszkania i dotychczasowego stylu życia, aby osiąść w spokojniejszym miejscu. Tym, którzy na tak spektakularny krok nie mogą sobie pozwolić, mogą spróbować nieco zmodyfikować swoje najbliższe otoczenie, czyli mieszkanie. Modny ostatnimi czasy sposób na poprawę jakości życia w mieście to styl urban jungle.

Miejska dżungla w mieszkaniu 

Miejską dżunglą nazywa się właśnie zatłoczone centra wielkich miast, ale w tym przypadku chodzi o bardziej dosłowne znaczenie i uczynienie swoich czterech katów zakątkiem, który będzie jak najbardziej przypominał właśnie dżunglę, czyli zielone miejsce, które kojarzy się z ciszą i spokojem. Taki efekt można uzyskać niekoniecznie tylko dzięki umieszczeniu w mieszkaniu dużej ilości roślin doniczkowych, o zwierzętach nie wspominając.

Urban jungle - namiastka łona natury, która działa

Nie jest możliwe, aby idealnie odtworzyć to, jak działa na człowieka przebywanie na łonie natury, w mieszkaniu w mieście, ale nawet namiastka tego pozwoli się zrelaksować i umożliwi ładowanie życiowych baterii, gdy nie można z miasta uciec.

Styl ten polega na inspirowaniu się tym, co naturalne poprzez odpowiednie dobieranie materiałów do aranżacji wnętrz, dodatków, elementów wyposażenia czy wreszcie roślinności. Jeden ze sposobów to pójść na całość i pozwolić, aby motywy roślinne zdominowały wnętrze, a drugi to subtelne dodatki i pojedyncze elementy, które przywiodą na myśl łono natury.

Czym i jak stworzyć urban jungle w mieszkaniu w mieście?

W mieszkaniu w stylu urban jungle powinno dominować naturalne drewno i inne roślinne materiały jak wiklina czy rattan. Idealnym dla nich uzupełnieniem będą naturalne tkaniny jak len, płótno czy bawełna. Coraz częściej w mieszkaniach stosuje się beton architektoniczny i choć nie jest to materiał, który występuje w przyrodzie, to stanowi on doskonałe tło i uzupełnienie dla roślin i motywów roślinnych, świetnie się przy tym komponując z zielenią i kolorami ziemi.

Zaaranżowanie mieszkania czy apartamentu w ten sposób pozwoli cieszyć się tym, co naturalne i piękne i na pewno wpłynie pozytywnie na samopoczucie, które często bywa nadwątlone przez miejski zgiełk.

Zostaw komentarz