service-17-3.jpg
Bezpieczna wysyłka
Profesjonalnie zapakowana
service-18-3.jpg
ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE
801 009 509 | +48 95 7377771
service-19-3.jpg
SYSTEM RABATOWY
Dla stałych klientów
service-20-3.jpg
CERTYFIKATY
Gwarancja najwyższej jakości


regulamin sklepu internetowego

Beton architektoniczny - funkcjonalność i zastosowanie

Beton architektoniczny - funkcjonalność i zastosowanie

Beton jako materiał budowlany i wykończeniowy nie miał zazwyczaj dobrej marki. W ostatnich latach zmieniło się to jednak diametralnie. Dziś beton jest w cenie, jest modny, a można powiedzieć, że to obecnie największy hit, jeśli chodzi o materiał wykończeniowy.

Oczywiście beton, o jakim mowa, różni się znacznie od tego, jaki wiele osób pamięta i wciąż zna choćby z bloków z wielkiej płyty. Dziś to zupełnie inny materiał, a pod wspólną nazwą występują również produkty i materiały zrobione z innych materiałów, ale imitujące beton. Beton wkracza dziś szturmem nie tylko do loftów czy podobnych im wnętrz industrialnych. Różnorodność wyrobów z betonu pozwala na to, aby zastosować je w każdym wnętrzu, nawet urządzonym w klasyczny sposób.

Beton architektoniczny - hit na ścianie

Beton przebojem wdarł się do wnętrz mieszkalnych i użytkowych, a szczególnie dotyczy to płyt mocowanych do ścian. Płyty betonowe są chętnie brane pod uwagę przez projektantów wnętrz i coraz bardziej lubiane przez klientów. Jest to w znacznej mierze zasługa tego, że beton architektoniczny nie musi być monotonny i szary, jak zwykły stosowany powszechnie w budownictwie beton. Producenci płyt stosują różne tekstury, od całkiem gładkich po zawierające znaczne "ubytki" (wżery), oraz różne kolory. To sprawia, że pod pojęciem betonu architektonicznego należy rozumieć bardzo szeroki asortyment barw i wzorów. W efekcie płyty takie można stosować w różnych pomieszczeniach, w tym także wilgotnych, ponieważ płyty mogą być zaimpregnowanie, aby nie pochłaniały wilgoci.

Cały dom z betonu

Może jeszcze nie tak w 100 procentach cały, ale coraz więcej elementów wyposażenia domu może być wykonanych z betonu. Płyty betonowe mogą z powodzeniem zastąpić płytki ceramiczne, a używa się ich również jako okładzin rozmaitych powierzchni czy blatów, np. w kuchni. Z betonu wykonuje się też inne elementy wyposażenia mieszkań jak donice, zlewy, umywalki, kominki i wiele innych.

Beton świetnie nada się też na posadzkę. Oczywiście nie jako podkład pod parkiet, wykładzinę czy panele, ale jako podłoga, która będzie stanowić jego wierzchnią warstwę i będzie ozdobą wnętrza. Należy jednakże pamiętać, że beton to materiał zimny i wskazane jest zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Imitacje betonu

Beton architektoniczny jest tak modny, że na rynku pojawiają się alternatywne materiały służące temu, aby osiągnąć wizualne zalety betonu. To rozwiązanie, które będzie efektowne wizualnie, aczkolwiek nie będzie tak trwałe jak prawdziwy beton architektoniczny. Jego efekt można osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu takich materiałów jak farba, tynk mineralny, płytki ceramiczne imitujące beton czy po prostu tapety.

Beton architektoniczny świetnie komponuje się z "cieplejszymi" materiami jak choćby drewno czy tekstylia, dlatego nie ma obawy, że wnętrze będzie byt "chłodne" w odbiorze. Będzie je można w łatwy sposób ocieplić dodatkami czy meblami.

Zostaw komentarz